Unser erstes Treffen

Panická porucha

Každý, kdo potřebuje pomoci, by měl překonat ostych a zavolat na naši linku. Nemusíte mít obavy, bude s Vámi hovořit přímo psycholog nebo krizový intervent. Pokud je pro Vás obtížné telefonovat, napište nám vzkaz a my se Vám ozveme zpět. Nezůstávejte se svým trápením sami!

Léčbě v našem centru předchází nezávazná vstupní a diagnostická konzultace. Při tomto setkání s Vámi na základě diagnostického rozhovoru a v případě potřeby i diagnostických testů určíme míru závažnosti Vašeho problému a doporučíme  Vám další postup léčby. Domluvíme se společně na terapeutickém plánu.

Proč je důležitý terapeutický plán?

Psychoterapie může mít řadu podob. V našem Centru se specializujeme jak na tzv. podpůrnou psychoterapii, tak na psychoterapii léčebnou a relaxační. Podpůrná terapie pomáhá klientovi řešit např. vztahové problémy, zpracovávat traumata nebo se věnovat osobnímu rozvoji.

Léčebná psychoterapie se soustřeďuje na léčbu konkrétních psychiatrických obtíží, jako jsou úzkosti, deprese, nadměrný stres, spánkové poruchy, psychosomatické obtíže, poruchy osobnosti atd. Relaxační terapie je jedním z nejmodernějších postupů v oblasti podpory a obnovy duševního zdraví.

Tato terapie se specializuje na léčbu rezistentního stresu, klient se nejprve pod vedením terapeuta a poté sám učí schopnosti intenzivního psychického odpočinku.

Aby se z celého terapeutického procesu nestalo pouhé "povídání si", doporučujeme sestavit na počátku spolupráce terapeutický plán. Terapeutický plán by měl obsahovat základní údaje o přibližné délce terapeutického programu, druhu psychoterapie a doporučení konkrétního terapeuta Centra AdiCare, který bude mít pro řešení Vašich obtíží nejen potřebnou odbornost, ale bude Vám vyhovovat pokud možno i lidsky.

V případě potřeby lze do do plánu zahrnout i psychiatrické vyšetření, vhodnou medikaci či revizi dosavadní medikace a popřípadě i vyšetření adiktologem nebo internistou.

Je třeba říci, že všichni členové terapeutického týmu AdiCare jsou nakloněni celostnímu přístupu k řešení problému psychických obtíží.

Pravidelné užívání léků považujeme za metodu poslední volby. V některých opodstatněných případech se samozřejmě ale bez použití farmakoterapie neobejdeme.

Diagnostickou konzultaci lze samozřejmě využít i jako jednorázové psychologické poradenství pro partnery a blízké.

Nenechte své problémy narůstat, zavolejte nám a objednejte se na nezávaznou vstupní konzultaci.