Abstinenční programy

„Proč vlastně tak často ztroskotají naše předsevzetí, že již nikdy nebudeme pít?“
individuální a skupinové abstinenční programy:
individuální a skupinové abstinenční programy:

Každé závislostní chování má svoje příčiny, které se označují jako „spouštěče“. Mnohé z těchto spouštěčů jsou nevědomé, mnohé si z nich nedokážeme bez odborné pomoci rozpoznat. Pokud nedojde k důkladnému ošetření spouštěčů, stává se abstinence často „časovanou bombou“. Po určité době se závislý vrátí ke svým dřívějším konzumačním zvyklostem. Z výsledku studií bohužel vyplývá, že se po nezdařeném abstinenčním pokusu často míra konzumace alkoholu dokonce ještě zvýší.

Léčba závislosti na alkoholu

Udržet abstinenci totiž neznamená jen vyřadit alkohol ze svého života. Pro dlouhodobé udržení abstinenčního záměru je podstatné, aby se klient za podpory terapeuta zbavil svých úzkostí, stresu nebo deprese a nalezl nové životní kvality, tak aby žil barevný a uspokojivý život i bez návykové látky.

 "Naším cílem nesmí být dovést závislého k tomu, aby se stal znuděným, nespokojeným nebo nešťastným abstinentem, kterému připadá jeho život prázdný. Tento druh abstinence představuje největší riziko brzkého relapsu.... "

Joachim Körkel

Nabízíme individuální a skupinové abstinenční programy:
  • Pro klienty, kteří jsou rozhodnouti abstinovat
  • Pro klienty, kteří jsou pro program kontrolované konzumace kontraindikováni
  • Pro klienty, kteří absolvovali léčebný pobyt

Rádi Vám poskytneme při Vašem boji odbornou podporu! Našim klientům nabízíme tříměsíční podpůrné abstinenční programy, které lze v případě nutnosti doplnit farmakoterapií  a relaxační terapií.

Zavolejte nám a objednejte se na nezávislou vstupní konzultaci. Rádi Vám vysvětlíme všechny podrobnosti.